Krišjāņa Valdemāra Ēdoles pagasta bibliotēkai – 170

2018. gada 26. aprīlī Ēdoles kultūras namā (Dārza ielā 6, Ēdolē, Ēdoles pag., Kuldīgas nov.) notiks Krišjāņa Valdemāra Ēdoles pagasta bibliotēkas 170 gadu jubilejas svinības. Pasākums ir viens no centrālajiem šī gada Bibliotēku nedēļas pasākumiem un ir īpašs ne tikai bibliotēku nozares kontekstā, bet ieņem svarīgu vietu arī Latvijas simtgades norišu kaleidoskopā.

Ēdoles pagasta bibliotēka ir pirmā pašu latviešu dibinātā bibliotēka, kuru 1848. gada 23. aprīlī Ēdoles baznīcas ģērbkambarī atvēra izcilais latviešu sabiedriski politiskais darbinieks, jaunlatviešu kustības aizsācējs Krišjānis Valdemārs. Gan jaunlatviešu kustībai, gan bibliotēkām bija nenovērtējama ietekme uz latviešu nacionālās pašapziņas celšanu un valstiskuma idejas nostiprināšanos.

26. aprīļa svinīgajā pasākumā gūsim ieskatu Ēdoles bibliotēkas dzīvē no šūpuļa līdz mūsdienām, skatīsim izstādi par Krišjāni Valdemāru, pārrunāsim bibliotēku vietu, lomu un nozīmi vēsturē un mūsdienās un baudīsim svētku koncertu.

Plkst. 13.00 pasākumu ievadīs Ēdoles bibliotēkas dibināšanas piemiņas plāksnes atklāšana Ēdoles baznīcā.

Pasākuma programma Ēdoles kultūras namā:

• Ēdoles pagasta pārvaldes vadītājas Andas Uplejas apsveikums;
  • Ēdoles pagasta bibliotēkas vadītāja Aira Celma “Ar stipru pamatu zem kājām”;
  • Arvīda Ulmes veltījums Ēdoles bibliotēkai;
  • Ēdoles pamatskolas folkloras kopas apsveikums;
  • Kuldīgas Galvenās bibliotēkas direktores Laimas Mirdzas Osteles uzruna;
  • LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone “Bibliotēku nozīme pirms 170 gadiem un tagad – 21. gadsimtā”;
  • Alsungas mūzikas skolas Ēdoles filiāles audzēkņu apsveikums;
  • LBB Grāmatniecības un bibliotēku vēstures sekcijas vadītāja Jana Dreimane “K. Valdemāra ideju īstenotāji bibliotēku nozarē”;
  • Vārds apsveicējiem;
  • Izstādes par Krišjāni Valdemāru atklāšana Ēdoles bibliotēkā;
  • Ēdoles pamatskolas skolēnu grafikas izstāde “Ciemos pie Valdemāra”.

Pasākuma norisi nodrošina Kuldīgas novada pašvaldība, savukārt piemiņas plāksne ir LBB dāvana Ēdolei un visām Latvijas bibliotēkām.

IELŪGUMS (PDF)

Tiekamies Ēdolē!