Izstāde par godu Baltijas-Amerikas Brīvības fonda 10 gadu jubilejai

No 3. līdz 28. maijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva ātrijā būs skatāma izstāde “Stāstu koks” par godu Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) 10 gadu jubilejai, kā arī ASV un Igaunijas, Latvijas un Lietuvas diplomātisko attiecību 100. gadadienai. Tā balstīta uz cilvēku stāstiem, pieredzi un notikumiem, kurus BAFF palīdzējis veidot. Izstādi izstrādājusi māksliniece Alise Ķīnasta, un tās radošās idejas pamatā ir koks, kas simbolizē BAFF un tā daudzveidīgās atbalsta un sadarbības aktivitātes. Ieeja bez maksas.

“Kokam ir dažādi slāņi tāpat kā cilvēka dzīves gājumam ir dažādi posmi. Esam patiesi gandarīti, ka jau 10 gadus varam būt daļa no mūsu BAFF programmu absolventu dzīves posmiem. Pateicoties BAFF veidotajām programmām, jaunas zināšanas, pieredzi un kontaktus ieguvuši ne tikai paši programmu absolventi, bet tās palīdzējušas arī stiprināt Baltijas-Amerikas attiecības, kā arī piesaistīt Baltijas valstīm dažādu nozaru ekspertus. Es ar patiesu prieku varu teikt, ka BAFF jau 10 gadus veido jaunos Baltijas līderus, un kopīgiem spēkiem esam paveikuši nozīmīgu darbu, lai padziļinātu saites starp Igauniju, Latviju, Lietuvu un Amerikas Savienotajām Valstīm,” norāda BAFF valdes līdzpriekšsēdētājs Ričards K. Šeridans.

BAFF dibināts 2010. gadā, lai sniegtu Baltijas valstu pilsoņiem iespējas iegūt izglītību un profesionālo izaugsmi, izmantojot apmaiņas iespējas ar Amerikas Savienotajām Valstīm. No dibināšanas līdz 2021. gadam ir piešķirtas stipendijas un balvas vairāk nekā 18 miljonu ASV dolāru vērtībā. BAFF programmu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas absolventi pārstāv dažādas nozares, sākot no finanšu un ekonomikas līdz inženierzinātnei, kultūrai un mākslai. Kopējais BAFF absolventu skaits pārsniedz 700. Papildus tam atbalstītas 150 organizācijas, izmantojot Baltijas-Amerikas dialoga (Baltic American Dialogue) un Baltijas-Amerikas drošības apmaiņas (Baltic American Security Exchange) programmas.

“Katram izstādē iekļautajam absolventam izveidots savs portrets, kas ar Overly aplikācijas palīdzību atdzīvojas video stāstā. Izstāde veidota, izmantojot dabīgus materiālus – vietējo saplāksni – un papildinot skatītāja pieredzi ar radošiem drukas elementiem. BAFF absolventu stāsti, līdzīgi ģimenes kokam, veido saikni starp izstādes tematisko pusi un vizuālo izpildījumu,” pauž māksliniece un izstādes autore Alise Ķīnasta.

Martā izstāde norisinājās Lietuvā, bet aprīlī – Igaunijā. Svinību galvenā kulminācija būs pasākums Hanzas peronā, 18. jūnijā, uz kuru aicināti visi BAFF programmu absolventi.

BAFF ir bezpeļņas fonds, kas koncentrējas uz izglītības un apmaiņas programmām, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātiskām vērtībām. No ASV valdības iniciēta investīciju fonda Baltic-American Enterprise Fund ieņēmumiem fonds cenšas padziļināt attiecības starp Igauniju, Latviju, Lietuvu un ASV un turpina ilggadējās Amerikas saistības un savstarpējās attiecības Baltijas reģionā.

Izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.

 

Papildu informācija:
Elīna Vaivode
Tālr.: 26546569
E-pasts: elina.vaivode@ka.lv

Pateicoties Latvijas Bibliotekāru biedrības piesaistītajam BAFF finansējumam, Latvijas bibliotekāriem divas reizes ir bijusi iespēja baudīt augtsvērtīgu ASV lektoru priekšlasījumus Latvijas Bibliotēku festivālā: Paikspīkas reģiona bibliotēkas Pieaugušo izglītošanas nodaļas vadītāja Teona Shainidze-Krebs 2019. gadā un starptautiskā bibliotēku konsultante, Amerikas Bibliotēku asociācijas (American Library Association, ALA) prezidente no 2018. līdz 2019. gadam, vairāku ALA darba grupu vadītāja Loida Garcia-Febo 2022. gadā.

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*

Latvijas Bibliotekāru biedrība