“Literatūre” aicina bibliotēkas izvietot speciālu grāmatu plauktu ar raidījumā apskatītajām grāmatām

Raidījumu cikls “Literatūre – ceļojums ar rakstnieku” ir uzsācis savu otro sezonu. Jaunajā sezonā katru ceturtdienu plkst. 20.00 LTV1 kanālā līdz 5. martam pie skatītājiem nonāks astoņi “Literatūres” ceļojumi, ko turpinās vadīt ekrāna pāris Marta Selecka un Gustavs Terzens. Arī šosezon katrā no 8 “Literatūre” sērijām Marta dosies ceļojumā kopā ar vienu latviešu mūsdienu rakstnieku, bet Gustavs – ar grāmatām. Katrs no 8 rakstniekiem ir izvēlejies sev tuvāko aizgājušo laiku latviešu autoru un dodas ceļojumā uz vietām, kur tie dzīvojuši vai par kurām rakstījuši. Savukārt Martas paralēlais ceļabiedrs Gustavs Terzens ceļo atsevišķi un meklē, kam palasīt priekšā.

Lasīt tālāk

LBB izsludina pieteikšanos nominācijai “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019”

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina pieteikumu pieņemšanu nominācijā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019”. Nominācijas mērķis ir atcerēties, izcelt un godināt, kā arī apkopot un saglabāt vēsturei nozīmīgākos notikumus Latvijas bibliotēku nozarē, pievērst uzmanību bibliotēku darbam un popularizēt to, demonstrēt bibliotēku sniegumu un ieguldījumu nozares, sabiedrības un valsts attīstībā.

Lasīt tālāk

Tapis Rēzeknes Centrālās bibliotēkas kalendārs “Bibliotekāru mode”

Rēzeknes Centrālā bibliotēka, izmantojot akcijas “Bibliotekāru mode” laikā tapušās fotogrāfijas, ir izveidojusi 2020. gada kalendāru ar bibliotekāru portretiem. Katra mēneša atvērumā redzami bibliotekāri, kas pagājušā gada pirmajā pusē piedalījās fotosesijā ar mērķi sagatavot materiālus dalībai akcijā. Doma par šāda kalendāra izveidi Rēzeknes Centrālās bibliotēkas Informācijas tehnoloģiju nodaļā bija jau vairākus gadus, līdz veiksmīgi tika realizēta un materializēta 2019. gada nogalē.

Lasīt tālāk

12341
Latvijas Bibliotekāru biedrība