Notiks Zemgales reģionālais seminārs “Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši”

2019. gada 2. oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkā (Akadēmijas ielā 26, Jelgavā) notiks Zemgales reģionālais seminārs “Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši”. Seminārs ir pirmais pasākums reģionālo semināru ciklā, ko organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB).

Lasīt tālāk

Ventspilī notika LBB Kurzemes bibliotekāru vasaras skola “Bibliotēka – vieta skaņai, atskaņai un noskaņai”

No 12. līdz 13. augustam Ventspilī, koncertzālē “Latvija” un Ventspils Augstskolas bibliotēkā, notika Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Kurzemes bibliotekāru vasaras skola “Bibliotēka – vieta skaņai, atskaņai un noskaņai”. Vasaras skola pulcēja vairāk nekā 50 dalībniekus no visas Kurzemes – Liepājas, Kuldīgas, Talsu, Saldus un Ventspils reģioniem.

Lasīt tālāk

Aicinām piedalīties grāmatas “Jaunas bibliotēkas senās ēkās: izaicinājumi, pieredze, piemēri” tapšanā

Laikā no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada februārim Berlīnes Humbolta universitātes Bibliotēku un informācijas zinātnes skolas studenti mācību projekta ietvaros plāno izdot rakstu krājumu “Jaunas bibliotēkas senās ēkās: izaicinājumi, pieredze, piemēri” (New Libraries in Old Buildings: Challenges, Experiences, Examples). Grāmatu ar IFLA īpašo interešu grupas “Vide, ilgtspējība un bibliotēkas” un IFLA Bibliotēku ēku un aprīkojuma sekcijas atbalstu izdos izdevniecības “Gruyter/Saur” Berlīnes un Bostonas nodaļa. Izdevuma redaktori būs IFLA īpašo interešu grupas “Vide, ilgtspējība un bibliotēkas” vadītāja
Dr. Petra Hauke (Petra Hauke) un arhitekts Prof. Roberts Nīss (Robert Niess). Grāmatas mērķauditorija ir ne tikai publisko un akadēmisko bibliotēku darbinieki un bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes studenti un pasniedzēji, bet arī arhitekti, bibliotēku lietotāji, bibliotēku pārvaldes un atbalsta institūcijas, nozares profesionālās organizācijas u. tml.

Lasīt tālāk

Aizvadīts LBB Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs “Vasaras iedvesmas un radošuma skola”

2019. gada 28. augustā Dobeles novada atpūtas kompleksā “Niedras” norisinājās gadskārtējais LBB Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs “Vasaras iedvesmas un radošuma skola”, kuru ar Dobeles novada pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizēja Dobeles novada Centrālā bibliotēka. Seminārā pulcējās teju simts Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Auces novadu bibliotekāri, un tā mērķis bija iedvesmoties un radoši sagatavoties jaunajai darba sezonai, aicināt dalīties pieredzē, sniegt jaunas zināšanas un stiprināt koleģiālo garu.

Lasīt tālāk

LBB Latgales reģiona bibliotēku darbinieku konference “Bibliotēka – vieta, kur gribas atgriezties” 2019. gada 20. septembrī Preiļos

2019. gada 20. septembrī Preiļu Galvenā bibliotēka, “Europe Direct” informācijas centra Austrumlatgalē kontaktpunkts Preiļos, Preiļu novada dome ar Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB), LBB Latgales nodaļas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Latgales reģiona bibliotēku darbinieku konferenci “Bibliotēka – vieta, kur gribas atgriezties”, kas norisināsies Preiļu Galvenajā bibliotēkā (Kārsavas iela 4, Preiļos).

Lasīt tālāk

LBB aicina bibliotekārus piedalīties Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā

Pirms dažām nedēļām – 2019.­ gada 9.–10. augustā – notika
otrais Latvijas Bibliotekāru biedrības pārgājiens, kura laikā 16 bibliotekāri no visas Latvijas baudīja gleznaino Daugavas loku apkaimi Latgalē, Daugavpils pusē. Viens no pārgājiena apskates objektiem bija Naujenes Novadpētniecības muzejs, kurš patīkami pārsteidza gan ar modernu ekspozīciju, gan atraktīvu gidu.

Lasīt tālāk

12336
Latvijas Bibliotekāru biedrība