Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks “Bibliotheca Baltica” simpozijs

20.-21.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks 13.starptautiskais Baltijas jūras reģiona bibliotēku apvienības “Bibliotheca Baltica” simpozijs. Konferences tēma “Stāties pretī nākotnes izaicinājumiem – jaunas bibliotekāru prasmes un kompetences” (Rising to Future Challenges – New Skills and Competences for Libraries).

Kādi ir jaunākie izaicinājumi un kompetences, kas skar bibliotēkas un bibliotekārus šobrīd un nākotnē?

“Bibliotheca Baltica” simpozijs piedāvās iespēju tikties ar kolēģiem no Baltijas jūras reģiona un dalīties pieredzē par bibliotēku atjaunošanas jautājumiem un bibliotēku kompetenču attīstību. Simpozijā piedalīsies bibliotekāri no akadēmiskajām, nacionālajām un publiskajām bibliotēkām ar kopīgu interesi par pārmaiņām sabiedrībā.

Publiskās bibliotēkas arvien vairāk kļūst par publiskām telpām, rezultātā piesaistot jaunas lietotāju grupas, piemēram, imigrantus. Akadēmiskās bibliotēkas vairāk koncentrējas uz pētniecību un publicēšanas procesiem. Kādas jaunākās prasmes un kompetences ir nepieciešamas bibliotēkām un bibliotekāriem, saskaroties ar šiem izaicinājumiem?

Dažas tēmas no simpozija programmas (http://ej.uz/Baltica_programme):

• Semantiskais tīmeklis
  • Hibrīda komunikācija
  • No bibliotekāra līdz datoriķim, FINTO – Somijas Ontoloģijas dienests
  • Pētniecības atbalsta pakalpojumi
  • Piemēri no akadēmiskajām bibliotēkām
  • Kompetenču vadība
  • Līderība digitālajās kompetencēs, risinājumi un uzņēmējdarbība
  • Bibliotēku aizstāvība
  • Publiskās bibliotēkas
  • Jaunas lomas, jauna izglītība

Reģistrācijas maksa: 100 EUR (ieskaitot vakariņas 20. oktobrī)

Pasākuma valoda: angļu valoda (bez tulkojuma latviešu valodā)

Lai atbalstītu bibliotēkas, kas atrodas ārpus galvaspilsētas Rīgas, ir ieviesta īpaša reģistrācijas maksa. Vienas dienas reģistrācija – 30 EUR vai divu dienu reģistrācija – 60 EUR. Šajā piedāvājuma nav iekļautas vakariņas 20. oktobrī. Par reģistrāciju un rēķina saņemšanu lūdzam sazināties ar Viktoriju Moskinu, LNB galveno speciālisti starptautiskās sadarbības jautājumos: viktorija.moskina@lnb.lv.

Konferences tīmekļa vietne: http://baltica.lnb.lv/about/general-assembly/