Aicinām piedalīties grāmatas “Jaunas bibliotēkas senās ēkās: izaicinājumi, pieredze, piemēri” tapšanā

Laikā no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada februārim Berlīnes Humbolta universitātes Bibliotēku un informācijas zinātnes skolas studenti mācību projekta ietvaros plāno izdot rakstu krājumu “Jaunas bibliotēkas senās ēkās: izaicinājumi, pieredze, piemēri” (New Libraries in Old Buildings: Challenges, Experiences, Examples). Grāmatu ar IFLA īpašo interešu grupas “Vide, ilgtspējība un bibliotēkas” un IFLA Bibliotēku ēku un aprīkojuma sekcijas atbalstu izdos izdevniecības “Gruyter/Saur” Berlīnes un Bostonas nodaļa. Izdevuma redaktori būs IFLA īpašo interešu grupas “Vide, ilgtspējība un bibliotēkas” vadītāja Dr. Petra Hauke (Petra Hauke) un arhitekts Prof. Roberts Nīss (Robert Niess). Grāmatas mērķauditorija ir ne tikai publisko un akadēmisko bibliotēku darbinieki un bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes studenti un pasniedzēji, bet arī arhitekti, bibliotēku lietotāji, bibliotēku pārvaldes un atbalsta institūcijas, nozares profesionālās organizācijas u. tml.

Līdz 2019. gada 1. oktobrim bibliotekāri, arhitekti un pilsētvides plānotāji no visas pasaules tiek aicināti iesniegt pieteikumus rakstam, akcentējot risinājumus vecu, neizmantotu vai pamestu ēku pārveidošanai bibliotēku vajadzībām. Raksta kopsavilkums angļu valodā 150 līdz 250 vārdu apjomā sagatavojams DOC vai PDF formātā un nosūtāms uz e-pasta adresi: petra.hauke@hu-berlin.de. Atbilde par pieteikuma apstiprināšanu tiks sniegta līdz 23. oktobrim. Apstiprinājuma gadījumā līdz 6. decembrim būs jāsagatavo referāts 10 līdz 15 lappušu apjomā (4000–6000 vārdi). Savukārt projekta rezultāts – grāmata – tiks prezentēta 2020. gada augustā IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresā Dublinā, Īrijā.

Iespējamie rakstu temati:

• guidelines/requirements for reanimating an old, derelict or abandoned building into a new library;
  • opportunities for urban revitalization through re-use of an old building into a new library;
  • the re-use of an old building as a question of and for sustainability;
  • sensitive reuse of historically listed buildings with a library usage;
  • challenges integrating digital demands in old structures;
  • transforming an old building’s character and spirit through its new use;
  • best practice examples of academic libraries in historic structures in cities or rural areas;
  • best practice examples from public libraries in historic structures in cities or rural areas;
  • looking back: Experiences with the transformation of an old building into a new library;
  • other exciting topics related to the book’s theme are welcome.

Vērts zināt:

• visi raksti sagatavojami angļu valodā;
  • iesniegtie raksti tiks recenzēti;
  • grāmata tiks izdota iespiestā veidā, savukārt grāmatas tiešsaistes izdevumu plānots publicēt brīvpieejā;
  • rakstu autori nesaņems nedz autoratlīdzību, nedz cita veida atlīdzību.

Līdzšinējie izdevumi skatāmi šeit: https://www.ibi.hu-berlin.de/de/studium/studprojekte/buchidee.

Informāciju pēc IFLA vēstkopā izplatītās ziņas sagatavoja:
LBB valdes priekšsēdētājas vietniece Dace Ūdre