Madonā notika LBB Jauno speciālistu sekcijas 4. biedru seminārs

Pilsētā, kurā esi gaidīts jeb Madonā 5. jūlijā norisinājās Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Jauno speciālistu sekcijas (JSS) 4. biedru seminārs. Jūnija seminārā Preiļos apspriedām ar modernajām tehnoloģijām saistītus jautājumus, bet seminārā Madonas novada bibliotēkā šoreiz uzmanība tika veltīta sadarbībai un profesionālajai izglītībai.

Seminārs tiek atklāts un arī šoreiz dalībniekus uzrunā LBB Vidzemes nodaļas vadītāja Olga Kronberga, mudinot ielūkoties Trešā tēva dēla e-grāmatu bibliotēkā. Foto: E. Sniedze

Madonas novada bibliotēka dāvinājumā no LBB JSS saņēma daiļliteratūras grāmatas angļu valodā dažādai lasītāju auditorijai. Foto: A. Pīķe

Semināra dalībnieku iepazīšanās – LBB JSS jaunā vadītāja Aiga Pīķe iepazīstina ar sevi un līdzšinējām aktivitātēm biedrībā. Foto: D. Poča-Lapiņa

LBB valdes locekle, LBB JSS iepriekšējā vadītāja Elīna Sniedze iepazīstināja detalizētāk ar e-grāmatas projektu “Librarians Around the World” un tā gaitu – saziņu ar ārvalstu bibliotekāriem un grāmatas tapšanu, rediģējot iesūtītos rakstus. Kolēģi bija aicināti veidot rakstu lai pastāstītu par sevi, pārstāvētās valsts bibliotēkām, to sistēmu, izglītības iegūšanas iespējām, kā arī bibliotēku nozares organizācijām un aktivitātēm.

Sākotnēji bijis plānots, ka rakstu veidos viens bibliotekārs no vienas valsts, taču atsaucība bijusi liela – pieteikušies arī vairāki bibliotekāri, kuri veidoja rakstu kolektīvi par pārstāvēto valsti. Īsi pēc e-grāmatas publicēšanas vēl aizvien kāds ārvalstu bibliotekārs interesējas par iespēju publicēt rakstu. Liela daļa ieinteresēto bibliotekāru vēlējās veidot rakstu par pārstāvēto bibliotēku, kurā strādā, kas paver iespējas veidot arī otro grāmatu – par bibliotēkām pasaulē.

LBB valdes locekle, LBB JSS iepriekšējā vadītāja Elīna Sniedze stāsta par e-grāmatas projektu “Librarians Around the World”. Foto: A. Pīķe

Ielūkojāmies gan gatavajā, publicētajā e-grāmatā, gan arī darba jeb rediģēšanas versijā. Foto: D. Poča-Lapiņa

Ar bakalaura darba “Maģistra studiju programmas “Bibliotēkzinātne un informācija” 2013.–2018. gada absolventu profesionālās karjeras” izstrādes gaitā iegūtajām atziņām dalījās Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku nodaļas bakalaura programmas absolvente Dinija Marta Einiša. Šāda pētījuma nepieciešamība bija aktuāla, jo pēdējie apkopotie dati par absolventiem ar iegūto maģistra grādu bibliotēkzinātnē un informācijā ietver laika posmu līdz 2012. gadam. Bakalaura darba tapšanā bijusi noderīga arī e-grāmata “Librarians Around the World”, lai vienkopus apkopotā veidā gūtu priekšstatu par bibliotekāro izglītību ārvalstīs.

Anketējot un intervējot absolventus, izdevies noskaidrot, ka iegūtais maģistra grāds sniedzis iespēju iekļūt augstākā amatā. Maģistra līmeņa studiju absolventu vidū pastāv pārliecinoši uzskati, ka iegūtā izglītība paver plašākas iespējas darba tirgū, ka bibliotēkās ir nepieciešami darbinieki ar maģistra, savukārt pašam bibliotekāram maģistra izglītība sniedz pārliecību par sevi un savām spējām.

Latvijas Universites Sociālo zinātņu fakultātes absolvente Dinija Marta Einiša iepazīstina ar savā pētījumā gūtajām atziņām par maģistra līmeņa absolventu karjeru. Foto: D. Poča-Lapiņa

Visbiežāk studijām maģistrantūrā motivē uzskats, ka bakalaura grāds ir nepilna augstākā izglītība, retāk – paziņu viedoklis un darba devēju prasības. Foto: A. Pīķe

Madonas novada bibliotēkas vestibila sienu rotā vārdu “mākonis”, kurus izteikuši paši bibliotekāri, domājot, ar ko asociējas bibliotēka un kāda ir tās nozīme. Foto: A. Pīķe

Madonas novada bibliotēkā laipni aicināti jaunie speciālisti, cieņā e-grāmatas un skatāma Unas Kukles radošo darbu izstāde, kurai ir ir īpašs stāsts. Foto: E. Sniedze

Semināra prezentācijas:

Laipni gaidīti nākamajā LBB JSS seminārā Kuldīgā, kas norisināsies 15. augustā!

Pateicamies semināra atbalstītājiem:

LBB JSS vadītāja