Latvijas Nacionālās bibliotēkas konference “Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram” 2018. gada 16. maijā Rīgā

2018. gada 16. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā notiks konference “Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram”.

Konferencē ar priekšlasījumiem piedalīsies vadošās literatūrzinātnes pētnieces, kas klausītājus iepazīstinās ar mūsdienu daiļliteratūras tendencēm. Dr. philol. Ieva Kalniņa stāstīs par latviešu jaunāko literatūru, tostarp inovācijām, tradicionalitāti un izklaidi. Fantāzijas un šausmu literatūras žanrus un to pārstāvniecību latviešu literatūrā atklās Dr. philol. Bārbala Simsone, Dr.­ philol. Eva Eglāja-Kristsone pievērsīsies literatūras procesa fiksācijai un pieejamībai digitālajā vidē. Ar Baltijas vēstures mazāk zināmo notikumu interpretāciju rakstniecībā iepazīstinās Dr. philol. Zanda Gūtmane, un konferences noslēgumā par procesiem jaunākajā literatūrā stāstīs Dr. philol. Maija Burima.

Konferences programma (PDF).

Pieteikties konferencei lūdzam tiešsaistē: https://ej.uz/16_05_zinasanas līdz 2018. gada 10. maijam.

Konferences norisi atbalsta:

Evija Vjatere