LBB aicina iesaistīties “#1Lib1Ref” kampaņā

Šogad tīmekļa enciklopēdija “Vikipēdija” (Wikipedia) svin savu 17. gadadienu. Kā dāvanu ikviens bibliotekārs var veltīt 15 minūtes laika un pievienot vienu atsauci “Vikipēdijas” rakstam. No 15. janvāra līdz 3. februārim notiks ikgadēja starptautiska kampaņa “Wikipedia’s #1Lib1Ref Campaign”, kurā aicināts piedalīties ir ikviens bibliotekārs. Plašāka informācija par akciju un rakstu rediģēšanu lasāma LBB Jauno speciālistu sekcijas blogā, kā arī vaicājama akcijas koordinatorei Latvijā Elīnai Sniedzei.

Atsaucoties akcijas organizatoru aicinājumam, LBB uzrunā ikvienu Latvijas bibliotekāru sniegt ieguldījumu “Vikipēdijas” uzlabošanā. Lai izceltu Latvijas bibliotekāru dalību šajā kampaņā, lūdzam reģistrēties, aizpildot šo anketu.

Latvijas bibliotekāri, iesaistoties akcijā, cīnīsies par šādiem tituliem:

• Viki-redaktors,
  • Viki-novadpētnieks,
  • Viki-guru.

Idejas, ko dalībai kampaņā piedāvā LBB Jauno speciālistu sekcija:

• veltīt 15 minūtes laika un pievienot vienu atsauci,
  • sarīkot “kafijas stundu” vai “Vikipēdijas dienu” un aicināt gan darbiniekus, gan bibliotēkas apmeklētājus pievienot atsauces, rediģēt, tulkot un veidot jaunus rakstus,
  • organizēt sacensības kolēģu starpā, piemēram, bibliotekārs, kurš pievieno visvairāk atsauču, iegūst “Vikipēdijas guru” titulu uz gadu līdz nākamajai “#1Lib1Ref” kampaņai,
  • akcijas laikā katru dienu pievienot vienu atsauci – 22 dienās izveidojot 22 atsauces,
  • sagatavot rakstu par savu bibliotēku, pagastu, ievērojamu novadnieku (iespēja popularizēt novadpētniecības darbu).

Informāciju sagatavoja un Latvijas dalību “#1Lib1Ref” kampaņā koordinē:
Elīna Sniedze
LBB valdes locekle