Bauskā norisinājās gadskārtējais LBB Zemgales nodaļas reģionālais publisko bibliotēku seminārs

Trešdien, 1. novembrī Bauskas Kultūras centrā pulcējās Bauskas, Jelgavas, Dobeles un Aizkraukles reģionu publisko bibliotēku speciālisti, lai piedalītos Zemgales reģionālajā publisko bibliotēku seminārā un izzinātu bibliotēku nozares aktuālākos jaunumus.

Fotogrāfijas no Jelgavas pilsētas bibliotēkas Facebook profila.

Četru stundu garo semināru atklāja ar Bauskas novada Domes priekšsēdētāja Raita Ābelnieka un Bauskas Centrālās bibliotēkas direktores Baibas Tormanes uzrunas. Muzikālu apsveikumu sniedza Bauskas Mūzikas skolas audzēkņi. Semināru sāka Jelgavas pilsētas bibliotēkas speciālistes par Virtuālas andragoģijas mācību vides bibliotekāriem apguves iespējām tālmācības ceļā. Semināru turpināja projektu un uzņēmējdarbības eksperte Inga Uvarova, kura iepazīstināja ar Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās”, ko realizē Bauskas novada bibliotēkas un skolas un Pasvales rajona bibliotēka un skolas. Tālāk sekoja ieskats no IFLA (Starptautiskā bibliotēku asociācijas un institūcijas federācija) 83. ģenerālkonferences Vrocslavā (Polijā), kurā piedalījās Jelgavas pilsētas direktore Lāsma Zariņa, vecākā bibliotekāre Viktorija Agafonova un LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre Māra Jēkabsone. Ieskatu par IFLA satelītkonferenci Viļņā sniedza Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne-Kronberga. LNB Bibliogrāfijas institūta direktores vietniece Ilona Dukure sniedza nozīmīgu izklāstu par jauninājumiem Nacionālās analītikas datubāzē, kuru aktīvi izmanto bibliotēkas darbinieki un apmeklētāji. Atšķirīgāku informāciju par bibliotekāra darbu sniedza Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktore Andra Jākobsone, kura raksturoja Latvijas Neredzīgo bibliotēkas pakalpojumu piedāvājumu un darba ikdienu. Semināra noslēgumā LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre Māra Jēkabsone semināra dalībniekiem lūdza izteikt viedokļus par to, kā uzlabot Latvijas Bibliotēkāru biedrības darbu un sniedza izklāstu par to kāpēc ir vērts būt bibliotekāru biedrības biedram.

Pēc semināra dalībnieki tika aicināti domu apmaiņā pie kafijas tases.

Semināra programma

Bauskas Centrālās bibliotēkas lietvede