Kultūras mantojuma jomas organizācijas aicina paust atbalstu Ukrainai

Mēs, aizstāvot Ukrainas tiesības, brīvību un neatkarību, aicinām pirmdien, 7. martā, plkst. 18.00 ikvienu kultūras mantojuma jomas speciālistu un atbalstītāju tikties, lai kopīgi paustu atbalstu Ukrainai un asi nosodītu Krievijas asiņaino iebrukumu, kura rezultātā mūsu acu priekšā dzīvību zaudē cilvēki un iet bojā gadu simtiem uzkrātais bagātīgais Ukrainas kultūras mantojums. Tikšanās vieta – Rīga, Kalpaka bulvāris, iepretim Krievijas vēstniecības ēkai. Aicinām ņemt līdzi svecītes, ziedus un Ukrainas atbalsta simbolus.

Tāpat aicinām ikvienu kultūras mantojuma jomas pārstāvi izteikt atbalstu:

• sazinoties ar partneriem un kolēģiem Ukrainas kultūras mantojuma institūcijās, kā arī sazināties ar partneriem Polijā, Rumānijā, Slovākijā un Ungārijā, lai paplašinātu informāciju par to, kāds atbalsts un palīdzība ir nepieciešama (lūgums nodot šo informāciju savai biedrībai);
  • deleģējot pārstāvi Ukrainas kultūras mantojuma interneta lapu arhivēšanai, aizpildot anketu https://www.sucho.org;
  • sociālajos tīklos daloties ar kultūras mantojuma priekšmetiem, kas reprezentē Ukrainas kultūru, Latvijas–Ukrainas īstenotos sadarbības projektus vai citādi informē un izglīto sabiedrību par Ukrainas kultūru un vēsturi.

Latvijas Muzeju biedrība
Latvijas Bibliotekāru biedrība
Latvijas Restauratoru biedrība
Latvijas Arhīvistu biedrība TBC