Trīs sarunas no “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” trešās jubilejas

2022. gada janvārī atzīmējām 3 gadu jubileju, kopš Latvijas iedzīvotājiem brīvpieejā pieejams bagātīgs resurss latviešu valodā – “3td e-GRĀMATU bibliotēka” platformā www.3td.lv, kurā ar valsts atbalstu lasīšanai bez maksas tiek piedāvāts vairāk nekā 500 e-grāmatu no izdevniecībām “Zvaigzne ABC”, “Latvijas Mediji”, “Mansards”, “Jumava” un “Prometejs”.

Atzīmējot “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” jubileju, sarunājāmies ar cilvēkiem, kuru darbība un veikums saistīti ar šo platformu:

• SARUNA AR AUTORU

Piedalās:
Kristīne Pastare-Skutele (apgāda “Zvaigzne ABC” e-grāmatu projektu vadītāja)
Zane Zusta (rakstniece, “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” visvairāk lasītā darba “Tarakāni manā galvā” autore)

• SARUNA AR LASĪTĀJIEM

Piedalās:
Olga Kronberga (Valmieras bibliotēkas direktores vietniece, “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” projekta vēstnese)
Vita Ziediņa (“3td e-GRĀMATU bibliotēkas” lasītāja)
Kristīne Pabērza-Ramiresa (“3td e-GRĀMATU bibliotēkas” lasītāja)

• SARUNA AR TEHNOLOĢIJU EKSPERTIEM

Piedalās:
Aiga Grēniņa (uzņēmuma “TietoEVRY in Latvia” funkcionālā konsultante)
Inga Grencberga (uzņēmuma “TietoEVRY in Latvia” mārketinga un komunikācijas speciāliste)

Sarunas vada Aldis Liepa (Kultūras informācijas sistēmu centra “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” projekta vadītājs).

Kopš 2019. gada, kad tika atklāta “3td e-GRĀMATU bibliotēka” platformā www.3td.lv, aktīvo lietotāju skaits pirmā darbības gada beigās bija 5500, savukārt 2021. gadā lasītāju pieaugums ir teju trīskāršojies, sasniedzot gandrīz 16 000.

“3td e-GRĀMATU bibliotēka” ir valsts finansēts pakalpojums, kas pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā lasīt e-grāmatas tiešsaistē, izmantojot viedās tehnoloģijas, piemēram, tālruni vai datoru. Šādu iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina projekta pārvaldītājs – Kultūras informācijas sistēmu centrs un platformas izstrādātājs – informācijas tehnoloģiju uzņēmums “TietoEVRY”.

Kultūras informācijas sistēmu centra “YouTube” profilā pieejams “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” trešās jubilejas sarunu videoieraksts, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ilma Elsberga
Kultūras informācijas sistēmu centrs