Zemgales bibliotekāri iedvesmojās “Vasaras iedvesmas un radošuma skolā” Dobeles pusē

2021. gada 25. augustā Dobeles novada “Dabaicēnos” (pasakains atpūtas komplekss, kurš atrodas Zemgales augstākajā un gleznainākajā vietā, apmēram 3 km no Dobeles) norisinājās gadskārtējais Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales reģiona bibliotekāru vasaras seminārs “Iedvesmas un radošuma skola”, pulcējot 57 Jelgavas, Bauskas un Dobeles novada bibliotekārus. Semināru organizēja Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar mērķi dot bibliotekāriem iespēju smelties dažādas radošas un bibliotekāra profesijā noderīgas idejas un zināšanas, atgūt enerģiju un spēku, uzsākot jauno darba sezonu, kā arī stiprināt komandas garu un dalīties pieredzē.

Semināra atklāšanā apsveikuma vārdus teica jaunievēlētais Dobeles novada pašvaldības vadītājs Edgars Gaigalis, Dobeles novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, kā arī LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone.

Semināru atklāj Dobeles novada pašvaldības vadītājs Edgars Gaigalis. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Bibliotekārus uzrunā Dobeles novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Zemgales bibliotekāru vidū atkal priecājas būt LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Pasakainajā atpūtas kompleksā “Dabaicēni” bibliotekārus viesmīlīgi sagaida tā īpašniece Svetlana Glušaka. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Semināru ar iedvesmojošu lekciju un dziesmām ievadīja Kaspars Zlidnis – veselīga dzīvesveida entuziasts, grāmatas autors, ielu vingrotājs un mūziķis. Semināra turpinājumā bibliotekāri varēja darboties divās meistarklasēs – “Mandalu brīnišķīgā pasaule” un “Putas pa gaisu”. Mandalu meistarklasē kopā ar pasniedzēju Sarmīti Makarovu bibliotekāri ar aizrautību mācījās mandalu zīmēšanas pamatus, uzzināja par mandalu ietekmi uz cilvēka veselību un garīgo stāvokli, kā arī par krāsu ietekmi un dziednieciskajām īpašībām. Savukārt meistarklasē “Putas pa gaisu” bibliotekāri mācījās filcēt ziepes – šīs zinības viņiem sniedza Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Evita Zute. Meistarklašu pievienotā vērtība ir, ka bibliotekāri šīs iegūtās prasmes varēs izmantot savā ikdienas darbā, organizējot radošās darbnīcas savām kopienām.

Veselīga dzīvesveida entuziasts, grāmatas autors, ielu vingrotājs un mūziķis Kaspars Zlidnis un Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore Lana Augule uzsāk sarunu par sevis atklāšanu un tās izraisītajām pārmaiņām. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Protams, Kaspars uzdziedāja arī dažas dziesmas no sava repertuāra. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Mandalu meistarklases pasniedzēja Sarmīte Makarova. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Mandalu meistardarbnīca praksē. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Meditatīvi un relaksējoši. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Visas dienas garumā darbojās arī bibliotekāru tirdziņš “Kas man lieks, citam prieks”, kur bibliotekāri varēja dāvināt, pārdot, pirkt, kaulēties vai mainīties ar sev līdzi atvestām “precēm” – tā dažs tika pie jauniem auskariem, medus, ķiploka, pašu adītām zeķītēm vai citām noderīgām lietām.

Bibliotekāru tirdziņā bija iespējams savā īpašumā iegūt dažādus labumus. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Gana lielu jautrību ienesa semināra sadaļa “Tā nav dzīve, tas ir kino”. Kurā bibliotekāri varēja demonstrēt gan aktiermeistarības prasmes latviešu filmu mēmajā šovā, gan spēju nolasīt no lūpām grāmatas autoru un nosaukumu. Šīs aktivitātes saliedēja komandas garu un deva jaunas idejas, kuras arī varēs izmantot, rīkojot bibliotēku pasākumus.

Semināra rotaļīgā daļa ar nosaukumu “Tā nav dzīve, tas ir kino” bija gan jautra, gan saliedējoša. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Semināra dalībnieki ir gandarīti par informatīvi un emocionāli uzlādējošo dienu. Foto: Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Liels paldies semināra atbalstītājiem – Dobeles novada pašvaldībai, Valsts kultūrkapitāla fondam, “Dobeles dzirnavniekam” un “Baltic Candles”.

Lana Augule
Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore