Konference “Ilgtspējīgas attīstības mērķu lokalizēšana Baltijas valstu muzejos un bibliotēkās” jau pavisam drīz

2021. gada 23.–24. septembrī tiešsaistē notiks konference Igaunijas, Latvijas un Lietuvas muzeju un bibliotēku darbiniekiem “Ilgtspējīgas attīstības mērķu lokalizēšana Baltijas valstu muzejos un bibliotēkās”. Pasākuma mērķis ir stiprināt muzeju un bibliotēku lomu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) ieviešanā.

Konferenci rīko Latvijas Muzeju biedrība, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas muzeju un bibliotekāru biedrībām. Projekts tiek īstenots ar UNESCO Līdzdalības programmas finansiālu atbalstu, atzīmējot 30 gadus kopš Latvijas pievienošanās starptautiskajām organizācijām ANO un UNESCO, kuru darbība vērsta uz miera un drošības nodrošināšanu pasaulē un ilgtspējīgas attīstības sekmēšanu, veicinot starpvalstu sadarbību šo mērķu sasniegšanā.

Konference piedāvās vietēja un starptautiska mēroga nozaru ekspertu priekšlasījumus un praktiskas darbnīcas, kurās varēs gūt zināšanas, izmēģināt noderīgus rīkus, tīkloties ar Baltijas valstu kolēģiem un domubiedriem. Pasākums tiks straumēts Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Youtube” kontā, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Muzeju biedrības un Latvijas Bibliotekāru biedrības “Facebook” lapās un būs bez maksas pieejams ikvienam interesentam; norises valoda: angļu.

Programma un cita ar pasākuma norisi saistīta informācija pieejama konferences tīmekļvietnē https://baltic-museums-libraries-sdg.lnb.lv. Sk. arī konferences izziņojumu.

Īpašā konferences pievienotā vērtība būs norišu bloks, kas sastāv no pieredzes apmaiņas meistarklasēm un dalībnieku tīklošanās pasākuma:

  • tīklošanās pasākums notiks 22. septembrī plkst. 17.00–18.30;
  • meistardarbnīcas – 23. septembrī plkst. 15.00–16.00 un 24. septembrī plkst. 13.00–14.30.

Lai nodrošinātu pēc iespējas kvalitatīvāku šī bloka norisi, dalība tajā būs par maksu un pieejama ierobežotam dalībnieku skaitam. Dalības maksa par dalību meistarklašu un tīklošanās pasākumu blokā ir EUR 15,00, kā arī – lai piedalītos šajā pasākumu blokā, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, kas ir atvērta līdz 8. septembrim. Reģistrācija pieejama: https://reg.lnb.lv.

Uzmanību! Katrā no dienām iespējams reģistrēties tikai vienai meistardarbnīcai. Tā kā šī norišu bloka dalībnieku skaits ir ierobežots, Latvijas bibliotēku profesionāļu reģistrēšanos koordinēs Latvijas Bibliotekāru biedrība. Ikviens, kurš būs veicis reģistrāciju, laikā no 9. līdz 12. septembrim saņems ziņu par dalības iespējām izvēlētajās meistarklasēs un tīklošanās pasākumā.

Aicinām izmantot šo lielisko iespēju šaurākā lokā diskutēt par ilgtspējas jautājumiem un izmēģināt Latvijā līdz šim neredzētu pieredzi tiešsaistes komunikācijā!

 

Kontaktinformācija par konferences norisi un saturu:
Inga Surgunte
Latvijas Muzeju biedrība
Latvijas Nacionālā bibliotēka
inga.surgunte@lnb.lv
+371 29953235

Kontaktinformācija par reģistrēšanos dalībai meistarklasēs un tīklošanās pasākumā:
Māra Jēkabsone
Latvijas Bibliotekāru biedrība
Latvijas Nacionālā bibliotēka
mara.jekabsone@lnb.lv
+37126115747

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*

Latvijas Bibliotekāru biedrība