LBB Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs “Vasaras iedvesmas un radošuma skola”

2021. gada 25. augustā Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļa un Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Dobeles novada pašvaldības atbalstu organizē Zemgales reģiona bibliotekāru semināru “Vasaras iedvesmas un radošuma skola”, kas norisināsies atpūtas kompleksā “Dabaicēni” (Dobeles novads, Dobeles pagasts). Seminārā bibliotekāriem būs iespēja smelties dažādas radošas un bibliotekāra profesijā noderīgas idejas un zināšanas, atgūt enerģiju un spēku, uzsākot jauno darba sezonu, kā arī stiprināt komandas garu un dalīties pieredzē.

Afiša (JPG).

Semināra norises vieta – “Dabaicēni” – atpūtas komplekss atrodas gleznainā vietā, apmēram 3 kilometru attālumā no Dobeles.

Semināra programma

09.45–10.30 Reģistrācija, rīta kafija un našķi
10.30–11.00 Semināra atklāšana

Lana Augule – Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore

Edgars Gaigalis – Dobeles novada domes priekšsēdētājs

Māra Krūmiņa – Dobeles novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja

Māra Jēkabsone – LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā speciāliste, LBB valdes priekšsēdētāja

Svetlana Glušaka – Atpūtas kompleksa “Dabaicēni” īpašniece

11.00–12.00 Prāta kontrole disciplīna, atturība, lēnprātība, vienkāršība, pateicība, piedošana, pieņemšana, paļaušanās

Kaspars Zlidnis – veselīga dzīves veida entuziasts, grāmatu autors, ielas vingrotājs un mūziķis

12.00–14.00 Mandalu brīnumainā pasaule – meistarklase kopā ar Sarmīti Makarovu

Vēstule no jūras – meistarklase kopā ar Evitu Zuti

14.00–15.00 Tā nav dzīve, tas ir kino…

Bibliotekāru radošās izpausmes

12.00–15.00 Kas man lieks, citam prieks

Bibliotekāru tirdziņš

15.00 Semināra noslēgums, iedvesmas zupa

Semināra tēmu īss apraksts:

Kaspars Zlidnis: Nav svarīgi, kas notiek kaut kur pasaulē. Svarīgi ir tikai tas, kas notiek manā pasaulē. Laime, mīlestība, brīvība un dzīves prieks ir cilvēka izvēle dzīvot prātā vai sirds apziņā. Vienā stāvoklī ir pretestība, iebildumi, satraukumi, raizes, šaubas un bailes, otrā – pieņemšana, paļaušanās un pateicība par visu, kas un kā ir, jo dzīve pati par sevi ir lielākais brīnums un dāvana, ko varam saņemt kā cilvēciskas būtnes, izdzīvojot gan fizisko eksistenci, gan pieredzot apziņas esības pilnību un svētību.

Klusa kopā būšana un sarunas par būtisko kopā ar Kasparu Zlidni.

Mandalas ir spēcīgs instruments, ko cilvēks var izmantot savā labā dažādiem nolūkiem – sevis izzināšanai, garīgai un fiziskai dziedināšanai, pašattīstībai un izaugsmei, meditācijai u.c.
Mandalu zīmēšana un veidošana cilvēkiem palīdz neskaitāmos veidos:
* tā atvieglo dziedināšanās procesus – gan fiziskus, gan garīgus;
* palielina izpratni par notiekošajiem procesiem dzīvē un cilvēkā pašā;
* palīdz izprast iekšējo pasauli un tās mijiedarbību ar ārējo pasauli;
* palīdz koncentrēties uz sevi jebkurā laikā un vietā, kad vien tas nepieciešams;
* uzlabo un aktivizē labo smadzeņu puslodi, kas atbild par jūtām un sajūtām, vizuālo un telpisko uztveri, seksualitāti, garīgumu, intuīciju un radošumu;
* palīdz pieņemt lēmumus un risināt sarežģītas situācijas;
* samazina stresu un nemieru, normalizē sirdsdarbību un asinsspiedienu.
Lai zīmētu mandalas, nav nepieciešana iepriekšēja pieredze vai māksliniecisks talants, vienīgais – spēja ļauties radīšanas procesam.

Vēstule no jūras – magnētiņu gatavošanas meistarklase.

Tā nav dzīve tas ir kino – bibliotekāru radošuma un aktiermākslas izpausmes! Kopā jautrāk!

Kas man lieks, citam prieks – kas pašam īsti vairs nav vajadzīgs, bet lieti var noderēt kādam citam. Bibliotekāru tirdziņš, kurā varēs mainīties, kaulēties, vai pārdot preci par noteiktu cenu.

* Pasākumu var apmeklēt tikai vakcinētas un Covid-19 izslimojušas personas, kuras var uzrādīt Covid-19 sertifikātu.

Pasākumu atbalsta:

Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore