LNB pasākumu ciklā “Tiekamies bibliotekāru stāvā” dalīsies iespaidos par IFLA ģenerālkonferenci

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina uz kārtējo pasākumu cikla “Tiekamies bibliotekāru stāvā” sarunu LNB Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3, 8.stāvā).

Trešdien, 2015. gada 30. septembrī plkst. 11.00, diskusijas tēma būs veltīta vienam no nozīmīgākajiem pasaules bibliotekāru starptautiskajiem forumiem – gadskārtējai Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library associations and Institutions – IFLA) ģenerālkonferencei.

IFLA 81. ģenerālkonference “Dynamic Libraries: Access, Development and Transformation” (“Dinamiskas bibliotēkas: piekļuve, attīstība un transformācija”) notika no 2015. gada 15. augusta līdz 21. augustam Keiptaunā (Dienvidāfrikā). Latviju šajā prestižajā starptautiskajā forumā pārstāvēja trīs dalībnieki – LNB direktors Andris Vilks, LNB Bibliogrāfijas institūta direktore Anita Goldberga un Rīgas Centrālās bibliotēkas direktora vietniece Doloresa Veilande.

Pasākumu ievadīs teorētisks ieskats IFLA publikāciju sērijās u.c. ar IFLA saistītos nozares izdevumos, būs aplūkojama arī neliela lasītavā pieejamo IFLA izdevumu izstāde.

Pasākuma otrajā daļā IFLA konferences apmeklētāji dalīsies informācijā par apmeklētajām vietām un pasākumiem, nozares aktualitātēm un profesionālajiem atzinumiem, kā arī rosinās diskusiju. Īpaši saistoši būs uzklausīt ar vizuālo informāciju papildinātus stāstījumus par Dienvidāfrikā redzēto un piedzīvoto, piemēram, apmeklējot vietējās publiskās bibliotēkas. Dienvidāfrikas bibliotēkas ir nenovērtējamas, jo sniedz atbalstu, kā atzīst paši valsts iedzīvotāji, visnevienlīdzīgākajai sabiedrībai pasaulē.

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina visus interesentus – gan publisko, gan akadēmisko bibliotēku darbiniekus, kā arī LNB kolēģus – uz profesionāli bagātinošu tikšanos Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā!

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere
Bibliotēku konsultatīvā centra galvenā bibliotekāre
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv

Sākas reģistrācija Latvijas bibliotekāru 17. konferencei

Latvijas bibliotekāru 17. konference (LATBIB17) “Dinamiskas bibliotēkas: piekļuve, attīstība un pārmaiņas” š.g. 13. oktobrī notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centrā.

Konferenci sāksim ar bibliotēku ideju tirgu, kur katram no mums būs iespēja gan uzzināt par kolēģu paveikto, gan dalīties savā pieredzē un pastāstīt par saviem projektiem, izstādēm, veiksmes stāstiem un citiem gadījumiem un atgadījumiem mūsu bibliotēkās.

Dienas otrajā daļā atvēlēsim laiku iesaistošām, interaktīvām un radošām nodarbībām, darbnīcām un diskusijām par aktuāliem bibliotēku darbības jautājumiem. Tajās konferences dalībniekiem būs iespēja iesaistīties pieredzes apmaiņā, dalīties ar savām idejām un gūt iedvesmu jaunām aktivitātēm.

Konferences noslēgumā atskatīsimies uz Latvijas Bibliotekāru biedrības paveikto un ieskatīsimies tās nākotnes vīzijās.

biblioteku nedela 3
Latvijas bibliotekāru 17. konference notiks vienlaikus ar Baltijas bibliotekāru 10. kongresu “Bibliotēkas sabiedrībā”, kas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks š.g. 12.-13. oktobrī. Tā būs lieliska iespēja satikt un dalīties pieredzē ar mūsu kolēģiem no Igaunijas, Lietuvas un citām valstīm.

Informāciju par reģistrāciju lasiet sadaļā “Reģistrācija“.

Reģistrācija konferencei tiks slēgta š.g. 9. oktobrī.

Ludzā notiks Latgales novada bibliotēku darbinieku konference

Rudens nāk ar jaunām idejām!

Radošas, prātīgas un neprātīgas idejas, izmantotas iespējas un sapņi, kas piepildās, ir tikai neliela daļa no tā, par ko kārtējā konferencē diskutēs Latgales novada bibliotēku darbinieki.

Konferences pirmajā dienā (24. septembrī) LNB Mācību centra vadītāja Dženija Dzirkale-Maļavkina pastāstīt par aktualitātēm bibliotekāru skaita, kvalifikācijas un profesionālās pilnveides normatīvos, bet Balvu Centrālās bibliotēkas direktore komentēs KKF projektu kvalitāti Latgales kongresa simtgades sakarā. Jaunas idejas konferences dalībnieki varēs smelties pasākumu organizatores Lailas Meluškānes un mākslinieces-noformētājas Valdas Ošiņas lekcijā “Prātīgas un neprātīgas idejas pasākumu organizēšanā un noformēšanā”. Pēcpusdienā ar savām idejām, īstenotajiem sapņiem, ikdienas pieredzi, radošiem pasākumiem un iespēju izmantošanu mūsdienīgā lauku bibliotēkā dalīsies bibliotēku darbinieki no Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas, Riebiņu bibliotēkas, Balvu Centrālās bibliotēkas, LCB filiāles Bērnu bibliotēka “Zīlīte”, Dagdas bērnu bibliotēkas, Līvānu NCB Sutru filiālbibliotēkas, Līvānu NCB Rudzātu filiālbibliotēkas un Rēzeknes Centrālās bibliotēkas.

Konferences otrā diena (25. septembris) veltīta, lai ieskatītos bibliotēku nākotnē. Priekšlasījumu “Nākotnes bibliotēka. Attīstības tendences un prognozes” sniegs LNB Bibliotēku konsultatīvā centra galvenā bibliotekāre Māra Jēkabsone.

Profesionālo diskusiju starplaikos konferences dalībniekiem būs iespējams tuvāk iepazīties ar Ludzas pilsētu, tās kultūru un tūrisma iespējām.

Konferences programma.

Ludzas bibliotekari

Latvijas Bibliotekāru biedrība