Bibliotēkas diena dzīvē 2015

Atbalstot Latvijas Bibliotekāru biedrības aicinājumu laikā no 20. līdz 26. aprīlim iesaistīties Bibliotēku nedēļas aktivitātēs, Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) piedāvā piedalīties projektā, kas jau vairākus gadus ir pievērsis uzmanību bibliotekāra un bibliotēkas tēlam sabiedrībā – Bibliotēkas diena dzīvē! Ikvienā profesijā ir savas anekdotes – humors, kas radies darba procesā, bieži vien dažādu pārpratumu rezultātā, tāpat ir arī noslēpumainas leģendas, kas tiek pārstāstītas no vienas kolēģu paaudzes otrai, laika gaitā gan zaudējot, gan iegūstot arvien jaunus stāsta elementus. Ne vien smieklīgi un leģendāri, bet arī sirsnīgi un aizkustinoši ir stāsti par bibliotekāriem un bibliotēkas apmeklētājiem, bez kuriem bibliotēka noteikti nebūtu iedomājama. Air Jordan 6 Arī bibliotekāru vidū ir gan lasītāji, gan rakstnieki un stāstnieki, kuri labprāt mēdz nodot bibliotēkas anekdotes un leģendas tālāk. Bet vai bibliotēkas stāsti kādreiz nokļūst arī aiz lasītavas sienām? Cik daudz par darbu bibliotēkā zina sabiedrība? LBB JSS aicina neturēt sveci zem pūra un projekta “Bibliotēkas diena dzīvē” ietvaros dalīties ar saviem stāstiem, parādot savas profesijas pipariņus un nojaucot sabiedrībā iesīkstējušos uzskatus par bibliotekāra profesijas vienmuļību. Aicinām ne tikai dalīties ar sava darba ikdienu sociālajos tīklos, bet arī izstāstīt Bibliotēku nedēļā gadu gaitā sakrātos bibliotēkas stāstus, pastāstīt lasītājiem un kolēģiem – esošajiem, bijušajiem un topošajiem – tās lietas, kas liek priekā iemirdzēties bibliotekāra acīm un ļauj ar iedvesmu un enerģiju strādāt šajā profesijā gadu desmitus. Pačukstēsim priekšā, ka 23. cheap fjallraven kanken sale aprīlī plkst. 16:00 Rīgas Centrālās bibliotēkas 2.

 • Nike Air Max Thea Print Women
 • stāvā (Brīvības iela 49/53) notiks pasākums “Bibliotēkas stāsti”, kurā dalīsimies ar savu pieredzi un piedzīvojumiem. Plašāka informācija būs pieejama vēlāk. Kas, kur, kad?

  • Ieraksti komentārā pie šī raksta, ka piedalies un norādi saiti uz Twitter, Facebook vai Draugiem.lv profilu, blogu vai citu platformu, kurā atspoguļosi savu darba ikdienu vai publicēsi bibliotēkas stāstus.
  • No 20. līdz 26.

  Bibliotēku nedēļas 2015 vadmotīvs – Pastāvēs, kas pārvērtīsies!

  Bibliotēku nedēļa šogad tiks veltīta pārmaiņām, visam jaunajam, kā arī novatoriskajiem aspektiem sen zināmās nozares tradīcijās. Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Pastāvēs, kas pārmainīsies. Bibliotēku nedēļā svinam mūsu bibliotēku un bibliotekāru sasniegumus, veicinām bibliotēku pakalpojumu atpazīstamību, lai palielinātu sabiedrības atbalstu ikvienai — skolu, bērnu, publiskajai, akadēmiskajai un speciālajai — Latvijas bibliotēkai. Latvijas Bibliotekāru biedrība aicina visas bibliotēkas laikā no 20. līdz 26.aprīlim plašāk informēt sabiedrību par pārmaiņām savās bibliotēkās, aktualizēt problēmas, lai rastu tām risinājumus, un organizēt aktivitātes, kas var nest pārmaiņas tajās jomās, kas svarīgas gan mums pašiem – bibliotēku darbiniekiem, gan mūsu bibliotēku lietotājiem.

 • NIKE AIR ZOOM ELITE 9
 • Rekomendējam organizēt daudzveidīgus pasākumus, izstādes un citas aktivitātes, lai pievērstu uzmanību iesīkstējušiem sabiedrības stereotipiem, ar tiem saistītajiem izaicinājumiem un drosmīgiem risinājumiem, bibliotēku jaunradītajām vērtībām. Aicinām lepoties ar bibliotēku arhitektoniskajām pārvērtībām, bibliotēku pakalpojumu transformācijām. Adidas Raiņa un Aspazijas simtpiecdesmitgadē aicinām izcelt viņu radošo mantojumu, kas sevī integrē Eiropas literatūras un filozofiskās domas, garīgo strāvojumu ietekmes, kā arī nacionālās kultūras savdabību un tādējādi ir neizsmeļams Latvijas kultūras, tajā skaitā, bibliotēku, pārvērtību iedvesmas avots. Bērnu auditorijai rekomendējam bibliotēkās eksponēt “Rainim un Aspazijai veltītā Plašā apvāršņa konkursa jaunajiem lasītājiem” darbus. Animācijas filmas, kur dzejoļi pārtapuši kustīgos vizuālos tēlos; bilžu grāmatas, pētījumus, domrakstus un mūsu dižgariem veltītos karogus. Bibliotēku nedēļas laikā – 23.aprīlī – atzīmējam arī Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. kanken fjallraven france Šajā dienā visā pasaulē, arī Latvijā, nostiprinās tradīcija, kad vīrieši dāvina sievietēm rozes, bet sievietes vīriešiem – grāmatas. Pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma bibliotēku nedēļa Latvijā notiek kopš 1997.gada.

  Call for interactive sessions, engaging discussions and creative labs

  Learnings 2 dayDuring the 10th Congress of Baltic Librarians “Libraries in communities” and 17th Conference of Latvian librarians “Dynamic libraries: access, development and transformation” we will allocate time for enganging, interactive and creative sessions, labs and discussions about topical library activities that relates to the main theme of Congress or Conference.

   

  Apply if you have an idea and you are ready to lead an interactive session!

  Each session is planned to be 50 minutes long. There will be parallel sessions and conference participants will be able to choose which session to attend. Working language will be English.

   

   

  What we are looking for?

  • Interactive sessions where participants have a possibility to engage and to get an inspiration
  • Engaging discussions where participants have a possibility not only to learn but also to share their own ideas
  • Creative labs where participants have a possibility to learn and to try something new
  • Whatever you propose should be related to the main theme of either Congress or Conference

  What we are NOT looking for?

  • Long presentations with no option for participants to ask questions and get answers
  • Discussion with no option for participants to engage and share their experience

  Timeline:

  • September 4th – Deadline for proposals (application should describe the general idea of the session including some information why session’s topic is important to discuss as well as should explain the session’s format and planned methods that will be used to engage with participants)
  • September 11th – Final decision
  • September 14th – Announcement of agenda for interactive sessions, discussions and labs

  Applications shall be sent by September 4th to e-mail: bibliotekarubiedriba@gmail.com with subject “Application for interactive session”.

  Aicinām pieteikt idejas interaktīvām un radošām nodarbībām, diskusijām un darbnīcām

  Learnings 2 day10.Baltijas bibliotekāru kongresa “Bibliotēkas sabiedrībā” un Latvijas bibliotekāru 17.konferences “Dinamiskas bibliotēkas: piekļuve, attīstība un pārmaiņas” ietvaros atvēlēsim laiku iesaistošām, interaktīvām un radošām nodarbībām, darbnīcām un diskusijām par aktuāliem bibliotēku darbības virzieniem un jautājumiem, kas saistās ar kongresa vai konferences centrālo tēmu.

  Ja Tev ir ideja un esi gatavs vadīt konferences dalībniekus iesaistošu, interaktīvu un radošu nodarbību, darbnīcu vai diskusiju, piesakies!

  Plānotais nodarbības, darbnīcas vai diskusijas garums – 50 minūtes. Vienlaicīgi notiks vairākas paralēlās sesijas un konferences dalībniekiem būs iespējams izvēlēties interesējošo sesiju, kuru apmeklēt. Darba valoda – angļu (ja vēlies diskutēt kopā ar Baltijas kolēģiem) vai latviešu (ja vēlies diskutēt kopā ar Latvijas kolēģiem).

   

  Kas mūs interesē?

  • Interaktīvas nodarbības, kuru laikā klātesošajiem ir iespēja iesaistīties un iedvesmoties
  • Iesaistošas diskusijas, kuru laikā klātesošajiem ir iespēja ne tikai uzzināt, bet arī dalīties ar savām idejām
  • Radošas darbnīcas, kuru laikā ir iespējams izzināt un pamēģināt kaut ko jaunu
  • Lai kas tas arī būtu (interaktīva nodarbība, diskusija, radoša darbnīca), tam jābūt saistītam ar kongresa vai konferences centrālo tēmu

  Kas mūs neinteresē?

  • Garas prezentācijas, kuru noslēgumā neatliek laika uzdot jautājumus
  • Diskusijas, kuru laikā nav iespējams iesaistīties un dalīties ar savu pieredzi

  Laika grafiks:

  • 4.septembris – pieteikumu gala termiņš (pieteikums rakstāms brīvā formā; aprakstot ideju, jānorāda, kāpēc pieteiktais temats ir aktuāls; jāapraksta sesijas formāts un plānotās metodes, ar kādām klātesošie tiks iesaistīti)
  • 11.septembris – termiņš, līdz kuram konferences organizēšanas darba grupa izvēlas izskatīs pieteikumus un paziņo rezultātus
  • 14.septembris – Interaktīvo un radošo nodarbību, disusiju un darbnīcu programmas izsludināšana

   

  Pieteikumus lūdzam līdz 4.septembrim sūtīt uz e-pasta adresi: bibliotekarubiedriba@gmail.com ar norādi “Pieteikums interaktīvai sesijai”.

  Kas iedvesmo bibliotekārus būs inovatīviem?

  eifl_report_2015Starptautiskā bezpeļņas organizācija EIFL (Electronic Information for Libraries) veikusi pētījumu par to, kas iedvesmo publiskās bibliotēkas uz inovācijām. Brandon Crawford Jersey Pētījuma veicēji 2014./2015.gadā aptaujājuši 120 bibliotekārus (galvenokārt, bibliotēku vadītājus vai bibliotekārus, kuri ir atbildīgi par inovatīviem bibliotēku pakalpojumiem) Āfrikā, Eiropā un Latīņamerikā. Goedkoop New Balance Papildus intervēti publisko bibliotēku līderi (bibliotēku sistēmu vai tīklu vadītāji; bibliotēku asociāciju līderi). Soldes Under Armour Pētījuma rezultāti liecina, ka “vēlēšanās padarīt bibliotēku pēc iespējas atbilstošāku kopienas vajadzībām” un “personīgs gandarījums, ko bibliotekāri gūst esot noderīgi kopienai” ir divi galvenie faktori, kas motivē bibliotekārus būt inovatīviem. asics gel lyte 5 mujer verdes Trešais faktors – “papildus finansējums un iespēja uzlabot bibliotēkas infrastruktūru” – liecina par to, ka bibliotekāri uzskata inovācijas par līdzekli, kas palīdz piesaistīt papildus resursus.

  Jaunie bibliotekāri diskutēs par iniciatīvu un līderību bibliotēkā

  11807661_10206029908159407_6463819446887594268_oLīdz ar augusta sākumu ir atnākusi arī vasara un ir lielisks laiks, lai apciemotu kaimiņus!

  Tāpēc 6.-7. augustā Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcijas (LBB JSS) vadītāja Elīna Sniedze un LBB JSS biedrs Antra Vasiļevska dosies uz Šventoji (Lietuvā), kur notiks starptautisks jauno bibliotekāru diskusiju forums par tēmu “Iniciatīva un līderība bibliotēkā” (International discussion forum for young librarians: initiative and leadership in library).

  Šajā diskusiju forumā tiksies jaunie speciālisti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Ukrainas.

  Pirmajā dienā katras valsts pārstāvji prezentēs situāciju savā valstī un iesaistīsies diskusijās.

  Otrajā dienā paredzēta viesošanās Klaipēdas publiskajā bibliotēkā un tikšanās ar Lietuvas Bibliotekāru biedrības prezidenti Alīnu Janskūnieni.

   

  Call for papers for 10th Congress of Baltic Librarians (CoBaL)

  Cobal karogsWe are proud to announce that on October 12-13 the 10th anniversary Congress of Baltic Librarians (CoBaL) will take place in Riga, in the new building of the National Library of Latvia. The main topic of the congress is “Libraries in communities”, and in this framework we will discuss the role of libraries in today’s changing society.

  Libraries are taking on more and more new functions, offering innovative services that respond to specific needs in society, often stepping outside the usual framework of library services. This trend has been discussed widely for many times already. But this time we want to take an outside look on libraries, looking at how do libraries and their services look in a wider context of societal changes, how do libraries respond to the social trends identified in the IFLA Trend Report. At the same time we want to hear some examples on how have libraries responded to specific changes in society and introduced innovative programmes and activities.

  We invite you to share your experiences, focusing on following subtopics:

  • Libraries as supporters of formal and informal education;
  • Libraries as drivers of information and media literacy;
  • Libraries as promoters of reading;
  • Libraries as platforms for skills development;
  • Libraries as cultural spaces;
  • Libraries as maker spaces;
  • Innovative services for society;
  • Communicating the library.

  You can propose your report on any of those topics by August 31, sending your proposal to e-mail address bibliotekarubiedriba@gmail.com. Your report will be 10-15 minutes long and it will be delivered in English. Authors of accepted reports will be offered a free attendance to the congress (except the social program).

  The congress is organised by the Latvian Librarians Association in co-operation with Estonian and Lithuanian library associations. It will be followed by the 17th conference of Latvian Librarians Association, which will take place at the National Library of Latvia on October 13-14.

  Aicinām pieteikt referātus desmitajam Baltijas bibliotekāru kongresam

  Cobal karogsInformējam, ka šī gada 12. un 13. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās, norisināsies desmitais – jubilejas – Baltijas bibliotekāru kongress (Congress of Baltic Librarians (CoBaL)). Kongresa centrālā tēma ir “Bibliotēkas sabiedrībā”, un tās ietvaros mēs diskutēsim par to, kāda šodien ir bibliotēkas loma sabiedrībā.

  Par to, ka bibliotēkas uzņemas pildīt aizvien jaunas funkcijas un, atbildot uz mainīgajām sabiedrības vajadzībām, piedāvā jaunus inovatīvus pakalpojumus, izejot ārpus ierastā bibliotēku pakalpojumu klāsta, runāts ir jau daudz un bieži. Šoreiz paraudzīsimies uz bibliotēku darbību no malas, aplūkojot kā bibliotēku darbība iekļaujas plašākā sabiedrībā notiekošo attīstības procesu kontekstā un kā tās reaģē uz IFLA tendenču ziņojumā ieskicētajām izmaiņām sabiedrībā. Vienlaikus vēlamies arī uzklausīt konkrētus pieredzes stāstus par to, kā bibliotēkas ir reaģējušas uz izmaiņām sabiedrībā, īstenojot inovatīvas programmas un aktivitātes.

  Tāpēc aicinām jūs pastāstīt par jūsu pieredzi, īpašu uzmanību pievēršot šādām tēmām:

  • Bibliotēku atbalsts formālajai un neformālajai izglītībai;
  • Bibliotēkas kā informācijpratības un medijpratības prasmju attīstītājas;
  • Bibliotēkas kā lasīšanas veicinātājas;
  • Bibliotēkas kā prasmju attīstības platformas;
  • Bibliotēkas kā kultūras telpas;
  • Bibliotēkas kā vietas radīšanai un pašizpausmei;
  • Inovatīvs atbalsts sabiedrības vajadzībām;
  • Bibliotēkas pakalpojumu komunikācija.

  Aicinām iesūtīt pieteikumus referātiem par šīm tēmām līdz šī gada 31. augustam, sūtot tos uz e-pasta adresi bibliotekarubiedriba@gmail.com. Referāta prezentācijai kongresā jābūt 10-15 minūtes garai, un tā būs jāsniedz angļu valodā. Pieņemto referātu autoriem tiks nodrošināta bezmaksas līdzdalība kongresā (izņemot sociālo programmu).

  Kongresu organizē Latvijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas bibliotekāru biedrībām. Baltijas bibliotekāru kongress tiek organizēts vienlaikus ar Latvijas Bibliotekāru biedrības 17.konferenci, kas norisināsies turpat LNB telpās no 13. līdz 14. oktobrim.