Pieteikšanās EBLIDA 23. konferencei “Veidojot lasītāju Eiropu” – līdz 22. aprīlim

Informējam, ka vēl ir atlikušas tikai divas dienas, lai pieteiktu savu līdzdalību Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas biroja (EBLIDA) 23. konferencē, kas notiks šī gada 8. maijā Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās.

Šī gada konferences tēma ir “Veidojot lasītāju Eiropu” un tā būs veltīta bibliotēkas lomai sabiedrībā, tai skaitā atbalstot mūžizglītības procesus un virzot sabiedrības lasīšanas, rakstīšanas un informācijas prasmju attīstību kā fiziskā, tā digitālā vidē. Kā vieslektori konferencē uzstāsies lasīšanas un rakstīšanas fenomena pētnieks Svens Birkerts un kultūras un mediju procesu pētniece, Sorbonas universitātes profesore Divina Frau-Meigs. Savu skatījumu uz bibliotēku vietu Eiropas sabiedrībā sniegs Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere un Eiropeas Parlamenta viceprezidente Silvija Žiljēma. Par spraigām diskusijām rūpēsies to moderatore, BBC žurnāliste Keita Rasela. Pēcpusdienā norisināsies divas paralēlās sesijas, veltītas mūžizglītības un prasmju attīstības jautājumiem, savukārt konferences kopsavilkumu veiks bijušais Eiropas Komisijas komisāres Nēlijas Krusas preses pārstāvis Raians Hīts. Plašāku informāciju par konferenci un tās programmu iespējams iegūt konferences mājas lapā: http://eblida2015.lnb.lv/.

eblida konference
Atgādinām, ka Latvijas Bibliotekāru biedrības individuālajiem biedriem, kā arī studentiem, tiek piedāvāta 50% atlaide konferences dalības maksai, un tā ir tikai 35 eiro. Reģistrēties konferencei iespējams konferences reģistrācijas sistēmā: https://reg.lnb.lv/, kas ļauj norēķināties kā ar bankas pārskaitījumu, tā arī ar maksājumu kartēm. Reģistrācija tiks slēgta trešdienas, 22. aprīļa, vakarā.

Konference ir iekļauta Latvijas Republikas prezidentūras Eiropas Savienības padomē programmā un tās organizēšanā EBLIDA atbalsta LR Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Kultūras informācijas sistēmu centrs, Latvijas Bibliotekāru biedrība, Eiropas publisko bibliotēku pārvaldības organizāciju forums (NAPLE), Nīderlandes Lasīšanas un rakstīšanas fonds un lasītprasmes politikas veidošanas projekts ELINET.

Jautājumu gadījumā rakstiet uz e-pastu eblida2015@lnb.lv vai zvaniet pa tālruni 67806131.

 

Informāciju sagatavoja:
Uldis Zariņš
LNB Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs
LBB valdes priekšsēdētājas vietnieks

 

Last call to register for 23rd EBLIDA-NAPLE conference “Building a Europe of Readers”

Only two days are left to register for  23rd EBLIDA-NAPLE conference, co-organised by European Bureau of Library, Information and Documentation Associations (EBLIDA) and National Authorities on Public Libraries in Europe (NAPLE), which will take place on May 8 in Riga, National Library of Latvia.

Theme of this year’s conference is “Building a Europe of Readers” and it will focus on library’s role in society, focusing on role of the libraries in processes of lifelong learning and literacy development. Keynote speakers of the conference will be literature readfing and writing expert Svens Birkerts and researher in cultural and media processes, professor of Sorbon University Divina Frau-Meigs. Two members of European Parliament – Vice President of the European Parliament Sylvie Guillaume,and MEP Inese Vaidere will present their views on role of libraries in the context of European Union. Discussions will be moderated by BBC journalist Keita Rasela. In afternoon session two paralel sessions will take place on libraries roles in lifelong learning and skills development, wrap-up will be presented by Ryan Heath, former press representative for commissioner Neely Cruse. More information on conference and its program can be found on conference homepage: http://eblida2015.lnb.lv/.

In cooperation with Latvian Library Association a special last call offer is extended to the members of Estonian and Lithuanian Library Associatons, offering a 50% discount for the registration fee, amounting to 35 euro. You can register for the conference at the conference registration system: https://reg.lnb.lv/, which allows to pay either by bank transfer or with a credit card. Registration will be closed on the evening of April 22.

Conference is a part of programme of the Presidency of Latvian Republic in the Council of European Union, and it is supported by Ministry of Culture of Republic of Latvia, National Library of Latvia, Cultural information systems center, Latvian Library Association, Reading and Writing Foundation of the Netherlands and literacy policy project ELINET.

For more information contact organisers by e-mail: eblida2015@lnb.lv or phone: +371 67806131.

Šodien sākas Bibliotēku nedēļa 2015

Šodien, 20. aprīlī, sākas Bibliotēku nedēļa, kas šogad tiek veltīta pārmaiņām, visam jaunajam, kā arī novatoriskajiem aspektiem sen zināmās nozares tradīcijās. Bibliotēku nedēļas 2015 vadmotīvs ir “Pastāvēs, kas pārvērtīsies“.

Bibliotēku nedēļas laikā svinēsim mūsu bibliotēku un bibliotekāru sasniegumus, veicināsim bibliotēku pakalpojumu atpazīstamību, lai palielinātu sabiedrības atbalstu ikvienai – skolu, bērnu, publiskajai, akadēmiskajai un speciālajai – Latvijas bibliotēkai.

biblioteku nedela 3
 

Latvijas Bibliotekāru biedrība novēl pārvērtībām bagātu Bibliotēku nedēļu un sveic visas 1751 Latvijas bibliotēkas!

 

National Library Week 2015

We celebrate National Library Week 2015 (April 20-26, 2015) with the theme “Who changes will remain“.

Library Week this year is devoted to changes, to all the new as well as innovative aspects in well known library traditions.

During the Library Week participating libraries will more widely inform public about changes in their libraries, will attract attention to challenges they face in order to find solutions, will organise different activities that may bring change to areas that are important for all – library staff as well as library users.

During the National Library Week we celebrate achievements of our libraries and librarians, promote awareness about library services in order to increase support to all types of libraries – school, children, public, academic or special – in Latvia.

First celebrated in 1997, National Library Week is a national observance initiated by the Latvian Librarians Association (LLA) and celebrated by libraries across the country each April.

biblioteku nedela 3

Bibliotēkas diena dzīvē 2015

Atbalstot Latvijas Bibliotekāru biedrības aicinājumu laikā no 20. līdz 26. aprīlim iesaistīties Bibliotēku nedēļas aktivitātēs, Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) piedāvā piedalīties projektā, kas jau vairākus gadus ir pievērsis uzmanību bibliotekāra un bibliotēkas tēlam sabiedrībā – Bibliotēkas diena dzīvē!

Ikvienā profesijā ir savas anekdotes – humors, kas radies darba procesā, bieži vien dažādu pārpratumu rezultātā, tāpat ir arī noslēpumainas leģendas, kas tiek pārstāstītas no vienas kolēģu paaudzes otrai, laika gaitā gan zaudējot, gan iegūstot arvien jaunus stāsta elementus. Ne vien smieklīgi un leģendāri, bet arī sirsnīgi un aizkustinoši ir stāsti par bibliotekāriem un bibliotēkas apmeklētājiem, bez kuriem bibliotēka noteikti nebūtu iedomājama. Arī bibliotekāru vidū ir gan lasītāji, gan rakstnieki un stāstnieki, kuri labprāt mēdz nodot bibliotēkas anekdotes un leģendas tālāk. Bet vai bibliotēkas stāsti kādreiz nokļūst arī aiz lasītavas sienām? Cik daudz par darbu bibliotēkā zina sabiedrība?

LBB JSS aicina neturēt sveci zem pūra un projekta “Bibliotēkas diena dzīvē” ietvaros dalīties ar saviem stāstiem, parādot savas profesijas pipariņus un nojaucot sabiedrībā iesīkstējušos uzskatus par bibliotekāra profesijas vienmuļību. Aicinām ne tikai dalīties ar sava darba ikdienu sociālajos tīklos, bet arī izstāstīt Bibliotēku nedēļā gadu gaitā sakrātos bibliotēkas stāstus, pastāstīt lasītājiem un kolēģiem – esošajiem, bijušajiem un topošajiem – tās lietas, kas liek priekā iemirdzēties bibliotekāra acīm un ļauj ar iedvesmu un enerģiju strādāt šajā profesijā gadu desmitus.

Pačukstēsim priekšā, ka 23. aprīlī plkst. 16:00 Rīgas Centrālās bibliotēkas 2. stāvā (Brīvības iela 49/53) notiks pasākums “Bibliotēkas stāsti”, kurā dalīsimies ar savu pieredzi un piedzīvojumiem. Plašāka informācija būs pieejama vēlāk.

Kas, kur, kad?

  • Ieraksti komentārā pie šī raksta, ka piedalies un norādi saiti uz TwitterFacebook vai Draugiem.lv profilu, blogu vai citu platformu, kurā atspoguļosi savu darba ikdienu vai publicēsi bibliotēkas stāstus.
  • No 20. līdz 26. aprīlim tvīto, raksti blogu vai dalies ar bildēm no savas bibliotēkas ikdienas un pievieno ierakstiem atslēgas vārdu libdayLV, bet tvītiem iezīmi #libdayLV.
  • Piedalies RCB pasākumā “Bibliotēkas stāsti” vai izveido šādu pasākumu savā bibliotēkā!
12
Latvijas Bibliotekāru biedrība