Raidījums “Literatūre” aicina bibliotēkas izvietot speciālu grāmatu plauktu ar raidījumā apskatītajām grāmatām

Sākot ar 2022. gada 15. janvāri ēterā atgriežas dokumentālais literāro ceļojumu raidījums “Literatūre”. Jaunā sezona būs skatāma katru otro sestdienu LTV1 ēterā, kā arī tiešraidē replay.lsm.lv platformā pirms dienas ziņām plkst. 17.30. Vēlāk raidījums būs pieejams arī ierakstā replay.lsm.lv un ltv.lv mājaslapās. Kā allaž, literatūriste Marta Selecka kopā ar kādu šolaiku rakstnieku dosies uz kāda tolaiku rakstnieka pasauli, kamēr otrs literatūrists, Gustavs Terzens, joprojām ar grāmatām rokā, dosies uz visām debespusēm, lai kādam svešiniekam palasītu priekšā un iedraudzētos gan ar cilvēku, gan literatūru.

Lasīt tālāk

Notiks Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna izstrādes semināri

Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina Latvijas valsts institūcijas, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu plāna izstrādē. No 2022. gada 18. janvāra līdz 26. janvārim notiks tiešsaistes semināri, kuros interesenti tiks iepazīstināti ar likuma plāna mērķiem, kā arī aicināti sniegt savas idejas plāna izstrādē.

Lasīt tālāk

Iespēja pieteikties eParaksta apmācībām

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs katru mēnesi rīko publiskas apmācības par drošu elektronisko parakstu. Pagājušā gada apmācībās piedalījās vairāki bibliotekāri, un ir saņemtas atsauksmes, ka eParaksta apmācības noderētu arī citiem bibliotēku darbiniekiem. Lai veicinātu zināšanas un prasmes par elektroniskās parakstīšanas rīkiem, aicinām bibliotekārus piedalīties eParaksta apmācībās. Apmācības ir bez maksas un notiek apmēram vienu stundu “Microsoft Teams” platformā latviešu valodā.

Lasīt tālāk

Atskats uz LBB Zemgales reģionālo bibliotekāru semināru Bauskā

2021. gada 14. decembrī Bauskas Kultūras centrā norisinājās Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs “Bibliotēkas kaleidoskopā”. Seminārā tika pulcēti 26 Bauskas, Dobeles un Jelgavas reģiona galveno bibliotēku speciālisti.

Semināru organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka ar mērķi veicināt Zemgales reģiona bibliotekāru profesionālo izaugsmi, dalīties bibliotēku izaicinājumos un pieredzē, kā arī gūt jaunas idejas turpmākajam darbam.

Lasīt tālāk

12359
Latvijas Bibliotekāru biedrība