Aicinām uz ikgadējo Baltijas bibliotēku jauno speciālistu tikšanos!

Šogad ikgadējā Baltijas bibliotēku jauno speciālistu tikšanās norisināsies Tallinā, Igaunijā, 18.–19. augustā. Pasākuma galvenā tēma ir “Tehnoloģijas un piekļuve informācijai” (Technology and Access to Information), kas saistīta ar vienu no Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA)
identificētajām globālās attīstības tendencēm – “Jaunās tehnoloģijas gan paplašinās, gan ierobežos informācijas lietotāju loku” (New technologies will both expand and limit who has access to information). Tikšanās laikā paredzēts apspriest arī sabiedrības iekļaušanas aktivitātes un bibliotēku lomu Ukrainas kara kontekstā.
Lasīt tālāk

Tuvojas akcijas “Viena diena bibliotēkas dzīvē” norises laiks

Pavisam drīz sāksies Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Jauno speciālistu sekcijas (JSS) organizētās akcijas “Viena diena bibliotēkas dzīvē” jeb “LibdayLV” norise. Tā notiks divas nedēļas – no 20. septembra līdz 3. oktobrim. Šajā laikā dalībniekiem būs jāpublicē ziņas tiešsaistē savas bibliotēkas lapā sociālajos medijos (“Facebook”, “Instagram”, “Twitter”, “Youtube” u. c.) vai tīmekļvietnē, sniedzot ieskatu bibliotēku ikdienas darbā. Publikācijām būtiski ir pievienot tēmturi #LibdayLV_2021, lai ziņas, ieraksti un attēli būtu ērti atrodami un apskatāmi arī citiem. Publikāciju forma, kā ierasts, var būt pēc brīvas izvēles – tradicionāli ieraksti teksta formā, fotoattēli, video vai kādi citi radoši risinājumi.

Lasīt tālāk

Aizvadīta Baltijas bibliotēku jauno speciālistu tikšanās

Lietuvas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija un Paņevežas apriņķa Gabrieles Petkevičaites-Bites publiskā bibliotēka (Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka) šī gada 3.–4. septembrī rīkoja Baltijas bibliotēku jauno speciālistu tikšanos, kas šoreiz norisinājās hibrīdformā – 3. septembrī Paņevežā klātienē tikās Lietuvas jaunie speciālisti, savukārt dalībnieki no Latvijas un Igaunijas pievienojās tiešsaistē.

Lasīt tālāk

Aizvadīta piektā jauno bibliotēku un informācijas speciālistu konference “4CanGurus 2020”

2020. gada 24. novembrī jau piekto reizi norisinājās jauno bibliotēku un informācijas speciālistu konference “4CanGurus”, kuru organizēja Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Jauno speciālistu sekcija (JSS). Tradīcija organizēt konferenci “4CanGurus” katru otro gadu aizsākusies 2012. gadā, kad Gētes institūtā Rīgā notika pirmā šāda veida konference.

Lasīt tālāk

1236
Latvijas Bibliotekāru biedrība